Milenčiny tvořivé stránky

MOJE TVOŘENÍ: VYŠÍVÁNÍ, HÁČKOVÁNÍ, VAŘENÍ, PEČENÍ, ZAHRÁDKA, ZVÍŘÁTKA.......A TAK

RECEPTY

KRŮTÍ WOK

suroviny na 4 porce:

300g krůtích prsou, 1 červená feferonka, 20g čerstvého zázvoru, 1 stroužek česneku, 2 lžíce sojové omáčky, 200g mrkve, 4 tenčí jarní cibulky, 400g mangoldu, 5 lžiček oleje, 1 lžička škrobu (Solamyl), 100ml zeleninového vývaru ( i z kostky), 1 lžíce nastrouhané citronové kůry, sůl

Opláchnuté a osušené krůtí maso nakrájíme na nudličky silné asi 1cm. Opláchnutou feferonku podélně rozkrojíme, odstraníme jadérky a příčně nakrájíme na enké nudličky. Zázvor šetrně oloupáme, stroužek česneku sloupneme a obojí nasekáme a přidáme k nakrájené feferonce. Vzniklou směs rozdělíme na dvě části. Jednu polovinu ochutíme sojovou omáčkou a promícháme s masem.

Očištěné a oloupané mrkve nakrájíme na 5cm dlouhé nudličky, Jarní cibulky očistíme a bílé i zelené části příčně nakrájíme na tenké nudličky. Očištěný mangold opláchneme a přebytečnou vodu otřepeme. Jednotlivé listy nakrájíme na nudličky.

Do woku či hlubší pánve nalijeme dvě lžíce oleje, rozehřejeme a za stálého míchání v něm do zlatorůžova osmahneme nudličky masa. Po vyjmutí odložíme na teplé místo.Wok vytřeme kuchyňskou utěrkou a rozehřejeme zbylý olej, přidáme nakrájenou mrkev, cibulky, směs zázvoru a feferonky. Za stálého míchání 3 minuty restujeme, pak přidáme nakrájené mangoldové listy a masové nudličky a asi ještě 2 minuty společně opékáme.

V zeleninovém vývaru rozmícháme lžičku škrobu, vlijeme do pánve. Promícháme a ochutíme nastrouhanou citronovou kůrou a přivedeme k varu. Případně dle chuti ještě osolíme

RECEPT č.79

TÉMA: Z JEDNOHO HRNCE

Žádné komentáře
 
DĚKUJI VÁM ZA NÁVŠTĚVU, JESTLI SE VÁM TADY LÍBILO PŘIJĎTE ZAS